.

Pasowanie na czytelników!

W dniu 25 października 2021 roku uczniowie klasy 1 zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej w Graboszycach.

Uroczystość ta organizowana jest co roku  w październiku, gdyż w tym miesiącu obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku odbywa się pod hasłem:
” Baśnie i legendy z całego świata”

Młodzi czytelnicy uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Mieli do rozwiązania zagadki związane z bohaterami bajek i baśni, układali również puzzle z ilustracjami z baśni oraz oglądali zbiory biblioteczne. Zobaczyli najstarsze zbiory, najmniejszą i największą  oraz najcieńszą i najgrubszą książkę.  Następnie każdy z nich przeszedł krótkie szkolenie, jak wypożyczyć i zwrócić książkę do biblioteki.  Zapoznani zostali też z regulaminem biblioteki oraz jak należy postępować z książkami, aby służyły długo?

Na zakończenie złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnicze, a po nim  odbył się sam akt pasowania „książką” na czytelnika. Każdy z nich otrzymał dyplom pasowania na czytelnika, książeczkę do samodzielnego czytania oraz zakładkę do książki.