.

Szlachetna Paczka 2021

Już po raz szósty ZS-P w Graboszycach bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomagamy osobie samotnej i niepełnosprawnej. To Pani Bożena, która przez kilka lat pracowała za granicą, gdzie opiekowała się starszymi osobami. Bardzo lubiła swoją pracę, dzięki której mogła pomagać innym. Niestety, w momencie nastania pandemii COVID-19, pani Bożena straciła pracę. Jej podopieczni trafili do szpitala ze względu na zakażenie koronawirusem.
Z dnia na dzień została bez środków do życia i dachu nad głową (mieszkała z osobą, którą się opiekowała). Przez kilka miesięcy mierzyła się ze swoją bezdomnością. Po powrocie do kraju pomaga Jej tylko siostra. Ciężką sytuację kobiety utrudnia fakt, że Pani Bożena porusza się o kuli i  z tego powodu nie może podjąć pracy. Pani Bożena jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy, nie ma jednak prawa do zasiłku. Nie ubiegała się też o inne zapomogi, dlatego jej dochód wynosi 0 zł. Siostra wspiera Ją finansowo i pokrywa wydatki na mieszkanie w kwocie 609 zł miesięcznie oraz kupuje żywność.

 

Kluczowe potrzeby: odkurzacz, kurtka na zimę (rozmiar XL) oraz żywność.

Szczegółowe  potrzeby:

Żywność trwała:  konserwy rybne, konserwy mięsne, makaron, owoce i warzywa w puszkach,  mąka, kasza, ryż, herbata, cukier, kawa, olej, dżem.

 

Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące,  proszek do prania, płyn do płukania.

 

Odzież (rozmiar XL): bluza (całoroczna), szalik i czapka (zimowe), skarpetki (rozmiar 39),

dres, spodnie (przejściowe), leginsy lub dżinsy, kurtka (zimowa), buty/kozaki  (rozmiar 39),

kapcie domowe (rozmiar 39), adidasy (rozmiar 39)

 

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: garnki, talerze, ława pokojowa (stolik kawowy)

Specjalny upominek: zegarek na rękę.