.

DZIEŃ PAMIĘCIE I POKOJU 2024

Co roku spotykamy się na uroczystości z Okazji Nauczycielskiego Dnia Pamięci i Pokoju, aby uczcić pamięć nauczycieli poległych w czasie II wojny światowej, w tym naszego patrona Jana Szklarza. Są wydarzenia w życiu narodu polskiego, o których nie można zapomnieć. Obozy koncentracyjne były miejscami straceń tysięcy ludzi. Ci, którzy tam zginęli ofiarowali nam siebie. Poświęcili się dla nas. My odpłacamy się pamięcią. „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” – pisała Wisława Szymborska. W tym roku minie 79 lat od zakończenia II wojny światowej. Trudna historia naszego narodu nie pozwala nam zapomnieć, jak ważną rzeczą jest pokój. Pamiętajmy o szacunku dla drugiego człowieka, tolerancji i zrozumieniu dla innych.

https://youtu.be/jMz6QzfvXkM